444 06 20 ONLINE RANDEVU
444 06 20444 06 20

Bana verilen bu şansı çok iyi değerlendiriyorum

Bana verilen bu şansı çok iyi değerlendiriyorum

Merhaba,

Benim adım Zehra, 28 yaşındayım. 2008 yılında mesleğim olan hemşireliği yapmak için İstanbul’a geldim 18 yaşındaydım. Bütün hayat düzenim değişti. Aile yaşantısındayken uzak bir düzene geçtim. Yemek yeme, uyku düzenim her şey değişmişti. Bu yüzden hızla kilo almaya başladım. Kilo aldıktan sonra metabolik hastalıklar ortaya çıkmaya başladı. Artık ne kadar diyet, spor yapsam da işe yaramıyordu. Bu rahatsızlıklardan biriside Hipotiroidi rahatsızlığıydı. Hipotiroidi; vücudun tamamıyla metabolizmasının tembelleşmesi. Kilo vermek için birçok şey denedim olmadı. En son 1.51 cm boy ve 104 kiloya ulaştım. 1 sene boyunca hem tüp mide ameliyatını hem de doktor araştırmalarımı yaptım.

2015 yılı Kasım ayında doktorum Sn. Uğur DEVECİ ile tanıştım. Bütün yaşadıklarımı anlattım. Benim Tüp Mide ameliyatı olabilecek kriterlere uygun olduğumu söyledi. Gerekli tetkiklerimi istedi, ameliyata uygun muyum diye diğer uzman doktorlardan konsültasyon istedi. Her şey ameliyat olabilmem için uygun çıktı. Doktorum Uğur Bey sigarayı bırakmam gerektiğini söyledi, 2 ay içerisinde sigarayı bıraktım. 11.01.2016’da tüp mide ameliyatımı doktorum Sayın Doç. Dr. Uğur DEVECİ başarı ile gerçekleştirdi, beni sağlığıma kavuşturdu. Burada hasta-doktor uyumu çok önemli. Ben doktorumun her söylediğini harfiyen uyguladım. Gerekli kontrollerimi zamanında yaptırdım. Diyetisyen eşliğinde tam 1 sene içinde vermem gereken kilonun tamamını verdim artık hiçbir ilaç kullanmama gerek kalmadı, sağlıklı bir birey oldum istediğim gibi yürüyüp koşabiliyordum.

Tam olarak ameliyat olduğumdan bu zamana 2 buçuk sene oldu, hiç kilo almadım. Sağlıklı ve temiz beslenmeye özen gösteriyorum. Bana verilen bu şansı çok iyi değerlendiriyorum. Bu süreçte benden ilgisini ve alakasını eksik etmeyen doktorum Sn. Uğur DEVECİ’ye sonsuz teşekkürü bir borç bilirim.

 

ZEHRA SİNEN