DUYURU

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Gururla... // Çocuk ve Ergen Psikiyatristimiz Sn. Sebla Gökçe profesör kadromuza katıldı. // Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde tüm muayenelerimiz ücretsizdir. // Medikal Estetik Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Makaleler

Boğaz Ağrısı

Boğaz Ağrısı

Boğaz ağrısı, boğaz bölgesinde kuruluk hissine paralel olarak hissedilen ağrı halidir. Bu kuruluk ve ağrı halin; yanma, yutkunmada zorlanma, tahriş gibi durumlar da eşlik edebilir. Boğaz ağrısı, çok büyük oranda başka bir tıbbi durum nedeniyle ortaya çıkar.

Kuru Öksürük

Kuru Öksürük

Kuru öksürük, boğazda gıdıklanma hissi ile oluşan ve mukus üretimi olmayan bir tür öksürük çeşididir. Bronşit, soğuk algınlığı başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarının semptomu olarak ortaya çıkabilir.

Adenit

Adenit

Lenf bezlerinin iltihabı olarak tanımlanan adenit hastalığı, çoğunlukla virüs ve bakteri nedenli enfeksiyonlar sonucunda meydana gelir. Boğaz, koltuk altı ve kasıklarda görülen hastalıkta antibiyotik tedavisi ile lenf bezlerinin küçültülmesi hedeflenir. Eğer antibiyotik tedavisi ile lenf bezleri küçülmüyorsa bu durumun farklı nedenleri olabilir.

Otoskleroz

Otoskleroz

Otoskleroz, iç kulaktaki kemiklerin anormal büyümesiyle karakterize edilen bir işitme kaybı durumudur. Bu durum, iç kulakta bulunan üzengi kemiği (stapes) etkiler ve bu kemiğin hareketini kısıtlayarak işitme kaybına neden olur.

Glomus Tümörü

Glomus Tümörü

Glomus tümörü, vücut ısısını düzenleyen özel bir damar yapısı olan glomuslardan kaynaklanan iyi huylu bir tümördür. Glomuslar, kan basıncını ve sıcaklığını algılayan küçük organcıklardır.

Tinnitus

Tinnitus

Tinnitus, kulakta duyulan sürekli veya aralıklı bir çınlama, uğultu, vızıltı veya zil sesi gibi algılanan bir işitme hissidir.