DUYURU

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Gururla... // Çocuk ve Ergen Psikiyatristimiz Sn. Sebla Gökçe profesör kadromuza katıldı. // Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde tüm muayenelerimiz ücretsizdir. // Medikal Estetik Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Kurumsal

Maltepe Üniversitesi

Tıp Fakültesi Hastaneleri

Maltepe Üniversitesi, 1991 yılında, "Anaokulundan Üniversiteye" sloganıyla eğitim hizmetine başlayan Marmara Eğitim Kurumlarının başarılı eğitim geçmişinin son halkasıdır. İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) tarafından 9 Temmuz 1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulan Üniversite, 2547 sayılı kanunun vakıf ve yükseköğretim kurumlarına ilişkin yasa ve yönetmelik hükümlerine tabi bir kamu tüzel kişiliğidir.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, her geçen gün sayısı artan bilimsel niteliği yüksek dinamik ve genç öğretim üyesi kadrosuna sahiptir. Halen 146 öğretim elemanından oluşan akademik kadromuzda 59 profesör, 12 doçent, 41 doktor öğretim üyesi, 3 uzman hekim, 2 diyetisyen ve 29 araştırma görevlisi görev yapmaktadır.

Çağdaş bilimlerin ve özgür düşüncenin hâkim olduğu Maltepe Üniversitesi, sağlık alanında Türkiye’nin güçlü sağlık merkezlerinden birini oluşturarak sağlık alanında hizmet vermeye başlamıştır. Üniversiteye bağlı Tıp Fakültesi Hastanesi; Türkiye halkının sağlığını korumak, herkesin kolay ulaşabileceği kaliteli ve uygun maliyetli sağlık hizmeti için çalışmak, meslek ahlakını en iyi şekilde korumak, tıp eğitiminin her alanında söz söylemek üzere çalışmalarını devam ettirmektedir. Maltepe’de yenilenen üniteleri, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve son teknolojik yatırımlarla sürekli gelişen hizmet anlayışıyla sağlıklı bir yaşam için çalışmaktadır.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri; bilimin güvencesinde, yetkin hekimleriyle hastalıkları önlemek ve bilimsel gerekleri yerine getirerek hastaları iyileştirme gayesiyle insan yaşamını ve sağlığını korumayı öncelikli amaç edinmiştir. Kurumumuzun ayrıcalıklı özelliklerinden insan sevgisi, hasta haklarına saygı, kurumsal ve sosyal sorumluluk, ilkelere bağlılık, bilgi ve teknolojide üstünlük, bilimin öncülüğünde yaratıcılık ve araştırma gücü, eğitim, koruyucu sağlık hizmetleri ve sağlıklı yaşam yönergeleridir. Hastanemizde mevcut ünite ve bölümlerimizde ayrıcalıklı tüm özelliklerimiz halkımızın hizmetine sunulmaktadır.

1997

KURULUŞ YILI


Türkiye halkının sağlığını korumak, herkesin kolay ulaşabileceği kaliteli ve uygun maliyetli sağlık hizmeti için çalışmak, meslek ahlakını korumak, tıp eğitiminin her alanında söz söylemek üzere çalışmalarını devam ettirmek anlayışını benimseyerek, hastalarımızı güncel teknoloji ve bilimin ışığıyla aydınlatıyoruz.

25+YIL

Sağlıkta Kalite

TARİH VE DENEYİM

Deneyimli Akademik Kadro

140+

ÖĞRETİM ELEMANI
PERSONEL

1000+