DUYURU

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Gururla... // Çocuk ve Ergen Psikiyatristimiz Sn. Sebla Gökçe profesör kadromuza katıldı. // Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde tüm muayenelerimiz ücretsizdir. // Medikal Estetik Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Makaleler

Mide Ağrısı

Mide Ağrısı

Mide ağrısı, karnın üst bölgesindeki rahatsızlık hissi olarak tanımlanabilir. Çocuklar ve yetişkinlerde görülebilen bir sağlık sorunu olmasının yanı sıra mide bölgesinde ağrı meydana gelmesinin nedenleri farklılık gösterebilir.

İltihaplı Bağırsak Hastalıkları

İltihaplı Bağırsak Hastalıkları

Ülseratif Kolit ve Crohn inflamatuar bağrısak hastalıkları genel olarak dokunmayan mevsim meyve ve sebzeleri tüketilmesi önerilmektedir. Kuru fasuye,bulgur,baklagillerin gaz yapıcı etkisi fazla olduğundan dikkat edilmeli, Hazır paketli süt ve hazır süt ürünlerinden ( hazır sütlaç, kremalı yaş pasta gibi) uzak durulmalıdır.

Probiyotik Bakterinin İnsan ve Çevre Sağlığındaki Rolü

Probiyotik Bakterinin İnsan ve Çevre Sağlığındaki Rolü

Probiyotikler canlı mikrooragnizmalardır, Bazı probiyotik bakteriler insan bağırsağının yerleşik konakçısı iken(Biifdobacterium Infantis) bazıları kültüre edilip çoğaltılan (Bifidobacteriım Animalis) bakterilerdir.Prebiyotiklerde bu mikroorganizmaların besini olan , insan bağırsağının sindiremediği kompleks karbonhidratlardır (İnülin,fruktooligosakkarid, xylooligosakkarid)

Mitokondriyal Beslenme

Mitokondriyal Beslenme

Mitokondri hücrelerimizin içinde yer alan ve hücrenin enerji ihtiyacını karşılayan bir elektrik santrali gibidir. Sağlıklı beslenme ve gerekli vitaminler, mineraller ve enzimlerle çalışmaktadır.