DUYURU

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Gururla... // Çocuk ve Ergen Psikiyatristimiz Sn. Sebla Gökçe profesör kadromuza katıldı. // Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde tüm muayenelerimiz ücretsizdir. // Medikal Estetik Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Makaleler

Baş Ağrısı Neden Olur?

Baş Ağrısı Neden Olur?

Baş ağrısı stres başta olmak üzere çeşitli nedenlerle ortaya çıkan, genellikle kısa sürede geçen ağrılardır. Şiddeti altta yatan nedene göre değişiklik gösterir. Ayrıca aralıklı olarak ortaya çıkabildiği gibi sürekli görülmesi de mümkündür.

Epilepsi (Sara Hastalığı)

Epilepsi (Sara Hastalığı)

Epilepsi, beyin hücrelerinin anormal elektriksel aktivite gösterdiği bir nörolojik bozukluktur. Bu durum, tekrarlayan nöbetlere neden olabilir. Nöbetler, beyin hücrelerinin koordinasyonunu bozarak, vücutta kasılmaya, çeşitli duyusal değişikliklere veya bilinç kaybına yol açabilir.

Vertigo

Vertigo

Vertigo; mide bulantısı, kusma gibi semptomlara neden olabilen bir tür sersemlik hissidir. Kişi, çevresindeki her şeyin döndüğü algısına kapılabilir.

Migren

Migren

Migren, tekrarlayan şiddetli baş ağrılarına neden olan bir nörolojik hastalıktır. Genellikle tek taraflı olarak ortaya çıkar ve ağrıyı tetikleyebilen çeşitli faktörler vardır.

Uyku Problemi

Uyku Problemi

Uyku da tıpkı bir yemek gibi, nefes almak gibi olmazsa olmaz ihtiyaçlarımızdan birisi. Hayat kalitesinin artması, sağlıklı ve keyifli bir yaşam sürülmesi için düzenli bir uykuya sahip olabilmek çok önemli.