444 06 20 ONLINE RANDEVU
444 06 20444 06 20

Varis Tedavisinde Son Nokta: Endovenöz Lazer Ablasyon

<p>Bu teknik ile varislerinizden 40 dakika içerisinde, sadece lokal anestezi ile tamamen kurtulabilirsiniz.</p>

Bu teknik ile varislerinizden 40 dakika içerisinde, sadece lokal anestezi ile tamamen kurtulabilirsiniz.

VARİS TEDAVİSİNDE SON NOKTA ENDOVENÖZ LAZER ABLASYON

Endovenöz Lazer Ablasyon tekniği ile varislerinizden 40 dakika içerisinde , sadece lokal anestezi ile tamamen kurtulabilirsiniz. İşlem sonrasında  hemen günlük aktivitelerinize başlayabilir ve   yürüyerek evinize dönebilirsiniz.

Bu teknik ile varise ve ağrıya neden olan hasarlı damar ameliyata gerek kalmadan lazer ile içten yakılarak tam bir iyileşme sağlanır.

Hastalığın yüzeysel damarlarda oluşturduğu etki kaybolur. Varisler büyük oranda kendiliğinden geçer. Çok geç kalınan vakalarda ise tamamlayıcı olarak Ultrasonografi rehberliğinde Köpük Skleroterapi işlemi uygulanır. Üstelik cerrahi tedavide sıklıkla  gördüğümüz; hastalığın  tekrarlama oranı Lazer Ablasyonda çok daha düşüktür.

Cerrahi tedavide  yeni damar  oluşumunun tetiklenmesi ve  hasarlı tüm damarların saptanamaması nedeni ile başarı oranı düşüktür. (Liteeratürde % 29-71 arasında değişen  başarı oranları bildirilmiştir).

 

Lazer Ablasyon tedavisinin başarısı %93 - % 100 arasında değişmektedir.

  • 40 dakika süren işlem  sonrası semptomlarda anında iyileşme  görülür.
  • Günlük aktivitelere hemen dönüş mümkündür. Çok az bir ağrı ve morarma olabilir.
  • Cerrahi yara izi yada dikiş olmaz. Çünkü cilde açılan kesi kalem ucu kadardır.
  • Cerrahiye kıyasla daha yüksek başarı ve daha az tekrarlama oranı .
  •  İşlem sonrası hasta memnuniyeti çok yüksek
  • Başarı oranı %93-100 arasındadır.

 

LAZER ABLASYON NASIL BU KADAR BAŞARILI ?

Bilimsel yayınlarda erken dönem ve 3 yıllık uzun dönem sonuçlarında başarı % 93- % 100 arasında değişmektedir.

 

Lazer ablasyonda yüksek başarının temeli;

Tanıyı Doppler incelemede detaylı olarak koyan ve bu konuda deneyimli olan hekimin aynı zamanda  Doppler eşliğinde sebeplerin tümüne  yönelik   etkin tedavi  yapılabilmesidir.

Lazer ablasyon teknolojisinin getirdiği imkanlar deneyimli ellerde varis tedavisinde devrim niteliğinde bir değişiklik yapmıştır. Dünyada son 3 yıldaki Endovenöz Lazer Ablasyon tekniği ile varis tedavisi, yüzyıldır uygulanan ameliyat sayılarını geride bırakmıştır. Doktorların ve hastaların bu yeni tekniğe büyük rağbet göstermesi Endovenöz Lazer Ablasyonun  daha az yan etkili, daha ucuz, daha kolay, daha hızlı ve hepsinden önemlisi daha başarılı bir yöntem olmasıdır. Varis hastalığının  asıl sebebi damarlarda oluşan yapısal bozukluğa bağlı olarak toplardamarlarda genişleme ve kapaklardan  geri kaçışın olmasıdır. Doppler incelemede  varise neden olabilecek tüm  kaçış noktaları detaylı olarak tespit edilir  ve  tüm hasarlı damarlar tedavi edilir. Bu şekilde hastalığın tekrarlamasının da önüne geçilmiş olur.

Varis şikayetiniz varsa ne aşamada olursa olsun ihmal etmemelisiniz.

Varis hastalığı geç kalındığında  kozmetik bir  rahatsızlıktan öteye geçer ve çok ciddi yaralara  ve komplikasyonlara neden olur. 

Hastalığınızın  derecesini , varis hastalıkları ve tedavisi konusunda deneyimli bir uzmana, Doppler Ultrasonografi ile  detaylı muayene  olarak  öğrenebilirsiniz. Varis hastalığınız var ise size en uygun tedavi yöntemini uzmanımız ile görüşerek belirleyebilirsiniz.

Sağlıklı ve zinde bacaklar için geç kalmadan Girişimsel Radyoloji Uzmanımız ile görüşün.

 

İLETİŞİM: 444 06 20-2013

http://www.malteperadyoloji.com/linkler/varis%20tedavisi.pdf