444 06 20 ONLINE RANDEVU
x

Check Up Paketleri


NEDEN CHECK UP YAPTIRMALISINIZ?

Check-up başka bir deyimle genel sağlık kontrolü, hiçbir şikayet ve hastalığı olmasa dahi tüm kişilere en az yılda bir düzenli olarak yapılması gereken bir tarama yöntemidir.

Modern tıp, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak, kişinin sağlıklı kalmasını sağlamayı amaçlar. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan hemen sonra hem tedavi çok daha pahalı hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olur. İşte bu nedenle hiç şikayeti olmasa da her insanın belirli periyodlarla (risk grubuna girdiği hallerde daha kısa aralıklarla) doktora başvurarak genel sağlık kontrolünden geçmesi gerekir.

Çağımızın hastalıkları olan koroner arter hastalıkları, kanser, hipertansiyon ve pek çok diğer hastalıkta erken ve doğru tanı, hem yaşam süresi, hem de kalitesi açısından son derece büyük önem taşır. Ayrıca hiçbir belirti vermeden ve hastada hiçbir şikayete neden olmadan yıllarca sinsice seyreden, öte yandan beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıklarda bir an evvel başlanan düzenli tedavinin önemi büyüktür. Önemsiz olduğunu düşündüğünüz bir belirti bile çok önemli bir hastalığın habercisi olabilir.

CHECK UP NEREDE YAPTIRILIR?

 Toplumumuzdaki yanlış algılamalardan biri de, kişinin bir laboratuvara başvurup sadece kan örneği vererek, sonuçlarını bir liste halinde aldığı zaman check-up yaptırmış olduğunu sanmasıdır. Oysaki doktor muayenesi bulunmayan bir işlem check-up sayılmaz. Hekim, kişiyi ilk gördüğü andan itibaren dış görünüşünden bile bazı hastalıklar hakkında ipucu elde edebilir. Hastanın şikayeti, hikayesi, özgeçmişi, soy geçmişi ve alışkanlıklarına ilişkin bilgiler, bir hastalık hakkında tanıya ulaşmakta büyük önem arz eder. Hekim muayenesinde elde edilecek fiziki bulgular, yapılacak laboratuvar tetkikleri, radyoloji tetkikleri, ultrasonografi, tomografi gibi ileri tıbbi görüntüleme yöntemleri teşhisin kesinleşmesine yardımcı olur. Bu nedenler ile check-up tam teşekküllü bir sağlık kuruluşunda yapılmalıdır.

NASIL HAZIRLANACAKSINIZ?

1- Hamileyseniz veya şüpheniz varsa işlemlere başlamadan önce mutlaka bildirin.
2- Daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarını beraberinizde getirin.
3- Varsa kullandığınız ilaçları mutlaka yanınızda getirin.
4- Randevu gününde ve saatinde mutlaka aç gelin. En az 10-12 saat aç kalmanız gerekir. Bu arada sınırlı miktarda olmak üzere yalnızca su içebilirsiniz.
5- Efor testi için yanınızda gelirken koşuya uygun bir ayakkabı, çorap ve eşofman getirin.
6- Kalp pili gibi elektronik tıbbi implant kullanan bireyler vücut yağ analizi yaptırmamalıdır.
7- Menstruasyon döneminde iseniz tam idrar tetkiki vermeyiniz.(Kadınlar için)
8- Boğazınız ağrıyorsa, ateşiniz varsa veya antibiyotik kullanıyorsanız, check-up randevunuzu erteleyiniz.

 

CHECK UP PAKET PROGRAMLARIMIZ

CHECK-UP RANDEVUSU ALMAK İSTİYORUM

Check Up ile ilgili her türlü soru, fiyat ve detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu
doldurabilir veya 444 06 20 nolu hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.