DUYURU

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Gururla... // Çocuk ve Ergen Psikiyatristimiz Sn. Sebla Gökçe profesör kadromuza katıldı. // Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde tüm muayenelerimiz ücretsizdir. // Medikal Estetik Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Neonatoloji (Yenidoğan)

Bölüm Hakkında

Gebelik, doğum ve doğum sonrasındaki yaklaşık bir aylık süreç Neonatoloji (Yenidoğan) kapsamına girmektedir. Yenidoğan bebeklerin ihtiyaçları ile ilgilenen, doğum ve doğum sonrasında bebeklerde oluşabilecek hastalıkları kapsayan Neonatoloji (yenidoğan) tıbbi birimi ile bebeklerin doğduktan sonraki doku ve organ gelişimi de takip edilmektedir.

Neonatoloji (Yenidoğan) Bölümü Hangi Hastalıkları Kapsamaktadır?

Yenidoğan bebekler birçok hastalığa daha açık durumdadır. Bu nedenle bu süreçte yenidoğanlar için hassas bir bakım ve iyi bir gözetim gerekmektedir. Yenidoğandaki kan sorunları, akciğer ve solunum sıkıntıları, beslenme sorunları, gaz ve süt problemleri, oluşabilecek herhangi bir enfeksiyon durumu neonatoloji (yenidoğan) bölümünün kapsamına girmektedir. Özellikle yenidoğanlarda meydana gelen sarılık, prematüre apnesi, prematüre anemisi, doğuştan kalça kırıklığı, yarık damak, kan şekeri düşüklüğü, yenidoğan tetanozu gibi rahatsızlıkların tanı ve tedavisi neonatoloji bölümünde gerçekleştirilmektedir.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Neonatoloji (Yenidoğan) Bölümü

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Neonatoloji (yenidoğan) bölümü ile yoğun bakım ihtiyacı olan tüm yenidoğanlara gerekli tedavileri sağlamaktadır. Gebeliğin son haftalarından itibaren erken doğum, doğum sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek her türlü rahatsızlığa karşı Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Neonatoloji (yenidoğan) hizmetlerimiz ile hastalarımızın ve bebeklerimizin en üst düzey imkanlarımızla her anlarında yanındayız.

Birim Doktorları

Tuğba Erener Ercan

Prof. Dr. Tuğba Erener Ercan

Neonatoloji (Yenidoğan)

  • date

Doktora Sorun, Öğrenin