DUYURU

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Gururla... // Çocuk ve Ergen Psikiyatristimiz Sn. Sebla Gökçe profesör kadromuza katıldı. // Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde tüm muayenelerimiz ücretsizdir. // Medikal Estetik Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Check Up

Bölüm Hakkında

Check up işlemi; ailevi risklerin, yaşam şeklinin, beslenme tarzı ve alışkanlıklarının göz önünde bulundurularak hastanın detaylı bir şekilde değerlendirilmesi ve bu değerlendirmeler sonucunda gerekiyorsa ilgili bölümlere yönlendirilmesidir.

Check up öncesinde doktor, hasta ile kapsamlı bir görüşme gerçekleştirir. Sonrasında radyolojik tetkikler, laboratuvar testleri ve kişiye özen tavsiye edilen testler değerlendirilir. Tüm bu sürecin sonunda hastanın varsa mevcut hastalıklarındaki riskler belirlenir ve ilgili bölümlerde tedavisi organize edilip gerekli önlemler alınır.

Check Up’ın Önemi

Çoğunlukla hastalar ancak bir sağlık sorunuyla karşılaştıklarında veya bir hastalıktan şüphe duyduklarında doktora gidip kontrollerini yaptırırlar. Ancak pek çok hastalık belirti göstermeksizin ilerleyebilir. Hatta tedavi edilemeyecek noktaya gelene kadar bile hiçbir belirti göstermeyebilir.

  • Uzun ve sağlıklı bir yaşama sahip olmak istiyorsanız,
  • Yoğun iş temposundan sağlığınıza çok fazla zaman ayıramıyorsanız,
  • Ailenizde görülen bazı hastalıklar ilerisi için sizi endişelendiriyorsa

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Check Up Merkezi’nde check up işleminizi gerçekleştirebilir ve sağlıklı bir yaşam için en doğru adımı atabilirsiniz.

Neden Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde Check Up Yaptırmalısınız?

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Check Up Merkezi, diğer bölümlerden ayrı olarak kişisel konforunuz düşünülerek tasarlanmıştır. Soyunma odaları ve duş imkanı bulunan check up merkezimizde güler yüzlü personelimiz her an sizinle ilgilenmektedir.

Check Up Programları

Check up programları kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Yapılacak tetkikler belirlenirken kişinin yaşı, yaşam tarzı, tıbbi geçmişi gibi konular büyük önem arz etmektedir. Check up programı belirlenirken kişinin risk durumu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Check up programı seçerken dikkat edilmesi gereken kriterler:

  • Yaş ve cinsiyet
  • Ailenizde veya yakın akrabalarınızda diyabet (şeker hastalığı), hiper tansiyon (yüksek tansiyon), kalp damar hastalığı, prostat, akciğer, obezite, mide ve kalınbağırsak kanseri ile kalıtımsal ve kronik hastalıklardan herhangi birinin olması ya da şüphe duyulması
  • Yaşam tarzı ve çalışma saatleri
  • Baş dönmesi ve kronik yorgunluk gibi şikayetler

Birim Doktorları

Şevin Demir

Doç. Dr. Şevin Demir

Aile Hekimliği
Check Up

  • date

Doktora Sorun, Öğrenin