DUYURU

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Gururla... // Çocuk ve Ergen Psikiyatristimiz Sn. Sebla Gökçe profesör kadromuza katıldı. // Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde tüm muayenelerimiz ücretsizdir. // Medikal Estetik Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi

Bölüm Hakkında

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahisi bölümünün en bilinen kısmını estetik cerrahisi oluşturmaktadır. Fakat plastik cerrahi içerisinde rekonstrüktif cerrahi, mikro cerrahi ve el cerrahisi de yer almaktadır. 

Vücuttaki deri ve deri altını etkileyen, kemikleri ya da doğumsal doku ve organ kaybı süreçlerini takip eden cerrahi bölüm “Rekonstrüktif Cerrahi” olarak adlandırılmaktadır. Rekonstrüktif cerrahi, ileri derecedeki yanıkları, uzuv kopmalarını ve kronik yaraları kapsamaktadır. 

Vücut görünüşünü güzelleştiren, kişileri istediği görünüme kavuşturan alan ise “Estetik Cerrahi” olarak bilinmektedir. Bu süreçte görünümü güzelleştirecek, estetik kaygıları yok edecek bütün tedavi ve ameliyatlar estetik cerrahi kapsamına girmektedir.

Bunun yanı sıra daha geniş bir kapsamı olan Plastik cerrahi ise hem estetik hem de tıbbi bir tedavi yöntemi ile karşımıza çıkmaktadır. Estetik kaygıların yanı sıra sağlıksal problemleri de çözme amacında olan plastik cerrahi, çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Hangi Hastalıkları Kapsamaktadır?

Geniş bir kapsam alanı olan rekonstrüktif cerrahi ve plastik cerrahi, hastalıklar sonrasında oluşan yaralara, cilt kanserleri ve tedavilerinde, travma sonrası ellerde oluşabilecek bozukluklarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Yara izleri tedavisi, iyileşmeyen yaraların tedavisi, organ ve dokularda oluşan bozukluklar için de plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanlarına başvurulması gerekmektedir.

Bunların yanı sıra cilt kanserleri, meme kanseri hastalıkları da tanı ve tedavi süreci plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanlarını kapsamaktadır.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Bölümü

Maltepe Üniverssitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak hastalarımızın hem estetik hem de sağlıksal konulardaki sorunlarına Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi alanındaki uzman doktorlarımız ile uygun çözümleri sunuyoruz.

Birim Doktorları

Tayfun Aköz

Prof. Dr. Tayfun Aköz

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi

  • date
Ali Ertan Çapar

Op. Dr. Ali Ertan Çapar

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi

  • date

Doktora Sorun, Öğrenin