DUYURU

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Gururla... // Çocuk ve Ergen Psikiyatristimiz Sn. Sebla Gökçe profesör kadromuza katıldı. // Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde tüm muayenelerimiz ücretsizdir. // Medikal Estetik Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Palyatif Bakım

Bölüm Hakkında

Belli başlı hastalıklar, kanser gibi rahatsızlıklar kişilerin hayat boyunca tedavi almasını gerektirebilmektedir. Hayat boyu tedavi almak zorunda kalan hastalarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, hastalıklarına bağlı olarak çıkabilecek herhangi bir olumsuz durumu en aza indirgeyebilmek için Palyatif bakım gerekmektedir. Palyatif bakım ile hastalar bu alanda özel eğitimli doktor ve hemşireler ile bakım alırken uzman ekipler aracılığıyla her türlü ihtiyaçlarını da karşılanmaktadır. Palyatif bakımı içerisindeki ekipler doktor, hemşire, sosyal hizmetler ve beslenme uzmanlarıdır. Kişinin rahatsızlıklarına göre ekipler farklılık gösterebilmektedir.

Palyatif Bakım Kimleri Kapsamaktadır?

Palyatif bakım hizmeti yatağa bağlı hastaları, demans, Parkinson, kalp yetmezliği ve kanser gibi ciddi hastalıklarla mücadele eden kişileri kapsamaktadır. Hastalarımız palyatif bakım hizmeti sayesinde hastalıklarının her aşamasında destek alırken, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşma riskleri de en aza indirilmektedir. Palyatif bakım hizmeti bu hastalıklar dışından ileri yaştaki kişilerin genel rahatsızlıklarını da kapsar.

Palyatif Bakım Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Palyatif bakım hizmeti, hastaların ağrı durumlarını, solunum yollarında yaşayacakları sorunları en aza indirgemeyi amaçlamaktadır. Olası herhangi bir acil durumda solunumun rahatlatılması, beslenme desteği sağlanması da palyatif bakım hizmetleri içerisine girmektedir. Bunun yanı sıra hasta ve ailesinin eğitilmesi, hastalık hakkında yakınlarının bilgilendirilmesi ve hastanın manevi olarak da destek alması palyatif bakım tedavi yöntemleri arasındadır. Palyatif bakımda sağlık personelleri hastanın ve hastalığın durumuna göre gerekli tedavileri uygulamaktadır. Hastalık tanısı konulduğu andan itibaren palyatif bakım hizmeti alınabilmektedir.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Palyatif Bakım Bölümü

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak yaşı, cinsiyeti fark etmeksizin hayat boyu tedavi görmesi gereken hastalarımızın palyatif bakım hizmetlerimiz ile her anında yanında olmaktayız. Palyatif bakım için özel eğitimler almış olan uzman kadromuz sayesinde hastalarımızın konforlu bir hayat sürmelerini, olumsuz durumları en aza indirgemeyi amaçlıyoruz.

Birim Doktorları

Fatih Öner Kaya

Dr. Öğr. Üyesi Fatih Öner Kaya

Dahiliye
Geleneksel Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Tıp (GETAT)
Palyatif Bakım

  • date
Selçuk Şimşek

Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Şimşek

Geleneksel Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Tıp (GETAT)
Palyatif Bakım

  • date

Doktora Sorun, Öğrenin