DUYURU

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Gururla... // Çocuk ve Ergen Psikiyatristimiz Sn. Sebla Gökçe profesör kadromuza katıldı. // Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde tüm muayenelerimiz ücretsizdir. // Medikal Estetik Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Psikiyatri

Bölüm Hakkında

Psikiyatri, kişilerin yaşadıkları psikiyatrik sorunların teşhis ve tedavisi için başvurulan bir bölümdür. Psikiyatri biriminde kişilerin yaşadıkları psikiyatrik sorunlara gerçekçi ve bilimsel tanılar konulmaktadır. Konulan tanılar doğrultusunda uygulanan tedaviler ise güncel ve tıbbi temellere dayanmaktadır.

Psikiyatri Bölümü Hangi Hastalıkları Kapsamaktadır?

Psikiyatri bölümü kişilerin yaşadıkları psikiyatrik sorunlarla alakalı hastalıkları kapsamaktadır. Ülkemizde en yaygın görünen psikiyatrik rahatsızlıklar anksiyete, kişilik bozuklukları ve çeşitli fobiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların yanı sıra asperger sendromu, deliryum, şizofreni ve çeşitli sendromlar da psikiyatri bölümünün alanına girmektedir. Temizlik hastalığı, yaşlılık psikolojisi, öfke sorunları ve evlilikte çatışma gibi süreçlerde de erişkin psikiyatri birimine başvurulması gerekmektedir.

Erişkin Psikiyatri Tedavi Süreçleri Nasıl İşlemektedir?

Erişkin psikiyatri bölümünde kişiler yaşadıkları psikiyatrik sorunlarla yüzleşmektedirler. Bu sorunlar doğrultusunda yaşadıkları hastalığın tanısı konularak alanında uzman doktorlarımız hastalarımızla birlikte bir yol haritası çıkartmaktadır. Her hastanın tedavi süreci ve bu süreçte kullanacakları yöntemler, ilaçlar kişiliğe ve hastalığa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Psikiyatri (Erişkin) Bölümü

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak Psikiyatri (erişkin) bölümümüzde uzman doktorlarımız ile doğru ve güvenilir tanılar koymanın önemini biliyoruz. Bu doğrultuda psikiyatrik rahatsızlıklarınız için doğru teşhisler ve güncel, tıbbi tedavi yöntemleri ile ilerliyoruz. Kanıta dayalı çözümler ile hastalarımızın sorunlarına sağlam temelli çözümler sunmaktayız.

Benzer Yazılar

Birim Doktorları

Suat Küçükgöncü

Prof. Dr. Suat Küçükgöncü

Amatem
Psikiyatri

  • date
Burcu Kök Kendirlioğlu

Dr. Öğr. Üyesi Burcu Kök Kendirlioğlu

Amatem
Cinsel İşlev Bozukluğu
Psikiyatri

  • date
Hidayet Ece Arat Çelik

Dr. Öğr. Üyesi Hidayet Ece Arat Çelik

Amatem
Psikiyatri

  • date
Ece Büyüksandalyacı Tunç

Dr. Öğr. Üyesi Ece Büyüksandalyacı Tunç

Amatem
Psikiyatri

  • date
Ahsen Arslan

Uzm. Klinik Psikolog Ahsen Arslan

Psikiyatri

  • date
Ebru Tokgöz

Uzm. Klinik Psikolog Ebru Tokgöz

Psikiyatri

  • date

Doktora Sorun, Öğrenin