DUYURU

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Gururla... // Çocuk ve Ergen Psikiyatristimiz Sn. Sebla Gökçe profesör kadromuza katıldı. // Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde tüm muayenelerimiz ücretsizdir. // Medikal Estetik Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Hematoloji

Bölüm Hakkında

Hematoloji Nedir?

Tedavisi son derece önemli olan bazı hematolojik hastalıklar, doğru çalışma yöntemleri ve doğru bir ekibe ihtiyaç duyar. Hemotoloji temel anlamda, lenf sistemi, kemik iliği ve kanla alakalı hastalıkları inceleyen bir dalı olmakla birlikte, kronik ve akut lösemi, lenfoma gibi önemli hastalıkları inceler.
Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte hematolojik hastalıkların tedavi edilme yüzdesi giderek yükselmekte ve bu alanda artan araştırmalar ve çalışmalar tedavi başarısını artırmaktadır. 

Hematolojik Hastalıklar Nelerdir?

Bağışıklıkla ilgili hastalıklar hematoloji alanına girmektedir. Bununla birlikte kanın pıhtılaşma sisteminde oluşan bozukluklar, anormal pıhtı oluşumu gibi durumların ortaya çıktığı kanama ve pıhtılaşma bozuklukları da hematoloji bölümüne girmektedir.
Akut ve kronik lösemiler, kemik iliği, lenf ve kan bezi hastalıkları, kansızlık ve kan hücrelerinin yaşam süresinin kısaldığı durumlar hematoloji bölümüne giren diğer hastalıklar arasındadır.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Hematoloji Bölümü

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Hematoloji Bölümü, son derece uzman doktor ve ekipten oluşan bir bölüm olmanın yanında içerisinde kemik iliği nakli ünitesi, terapötik aferez ünitesi gibi hizmetleri sunmakta, hematoloji hastaları için poliklinik izlemi, ayaktan kemoterapi ünitesi, günü birlik tedavi ünitesi ve yataklı servis desteği vermekteyiz.
Hematolojik hastalıkların tedavisi için gerekli olan kan istasyonu, genetik ve patoloji laboratuvarları, yoğun bakım, radyoloji gibi üniteler beklenen hizmet kalitesini sunmakta, hematolojik hastalıkların tedavisi için önemli bir uygulama olan kemik iliği nakli bu konuda deneyim sahibi ekipler tarafından yürütülmektedir.

Doktora Sorun, Öğrenin