Online Randevu

Maltepe ÜniversitesiFakültemizin amacı, ülkemizi ve dünyayı çok iyi tanıyan, Atatürk ilke ve düşüncelerini özümseyen, inceleme ve araştırma yeteneklerini ön planda tutarak toplumun sağlık sorunlarına eğilen, teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek hastalarının tedavisinde kullanan, sağlam karakter ve düşünceli 21. yüzyılın ihtiyacı olan hekimler yetiştirmektir.


Yetiştirdiğimiz hekimlerin, hekimliği sadece bir meslek olarak değil, bir yaşam tarzı olduğunu asla unutmamalarını, bilgili ve deontolojik kurallara saygılı olmalarını, halkın sağlık sorunlarına eğilmelerini, teorik tıp bilgilerini klinik uygulamalarla desteklemelerini ve ileri düzey araştırmalar yapmalarını istemekteyiz.

Fakültemizde ile Araştırma ve Uygulama Hastanemizde her aşamada tıp eğitim ve öğretiminin yanı sıra, klinik ve deneysel araştırmalarla desteklenen hastalıkların tanı ve tedavisi alanlarında uluslar arası düzeyde sağlık hizmeti topluma sunulmaktadır. Bu hizmetlerin sunumunda çağdaş ve modern sağlık hizmeti anlayışıyla çalışan, güçlü, kaliteli, güvenilir ve her biri kendi alanında başarılı bilimsel kadromuz görev almaktadır. Bu yıl aramıza çeşitli Anabilim Dallarına yeni akademisyenler katıldı. 2010-2011 akademik yılında öğrencilerimize, akademik personellerimize ve tüm çalışanlarımıza sağlık ve başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirmelerini diliyorum.