Online Randevu

Maltepe Üniversitesi
Tıp Fakültesi Hastanesi

Maltepe Üniversitesi, 1991 yılında, "Anaokulundan
Üniversiteye" sloganıyla eğitim hizmetine başlayan Marmara
Eğitim Kurumlarının başarılı eğitim geçmişinin son halkasıdır.

1997 KURULUŞ YILI
140+ ÖĞRETİM ELEMANI
25+ YIL TARİH VE DENEYİM
1000+ PERSONEL

İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) tarafından 9 Temmuz 1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulan Üniversite, 2547 sayılı kanunun vakıf ve yükseköğretim kurumlarına ilişkin yasa ve yönetmelik hükümlerine tabi bir kamu tüzel kişiliğidir.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri, her geçen gün sayısı artan bilimsel niteliği yüksek, genç ve dinamik öğretim üyesi kadrosuna sahiptir. Hastanemizin 146 öğretim elemanından oluşan akademik kadrosunda 59 profesör, 12 doçent, 41 doktor öğretim üyesi, 3 uzman doktor, 29 araştırma görevlisi ve 2 diyetisyen görev yapmaktadır.

Çağdaş bilimlerin ve özgür düşüncenin hâkim olduğu Maltepe Üniversitesi en son, sağlık alanında Türkiye’nin güçlü sağlık merkezlerinden birini oluşturdu. Üniversiteye bağlı Tıp Fakültesi Hastanesi, Türkiye halkının sağlığını korumak, geliştirmek ve herkesin kolay ulaşabileceği kaliteli ve uygun maliyetli sağlık hizmeti için çalışmak, meslek ahlakını en iyi şekilde korumak, tıp eğitiminin her alanında söz söylemek üzere Maltepe’de yenilenen üniteleriyle birlikte, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile son teknolojik yatırımlarla hizmetlerini sürdürmektedir.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bilimin güvencesinde, yetkin hekimleriyle hastalıkları önlemeye ve bilimsel gerekleri yerine getirerek hastaları iyileştirmeye çalışarak insanın yaşamını ve sağlığını korumayı öncelikli amaç edindi.

Kurumumuzun ayrıcalıklı özellikleri olan insan sevgisi, hasta haklarına saygı, kurumsal ve sosyal sorumluluk, ilkelere bağlılık, bilgi ve teknolojide üstünlük, bilimin öncülüğünde yaratıcılık ve araştırma gücü, eğitim ve koruyucu sağlık hizmetleri ve sağlıklı yaşam yönergeleridir. Hastanemizde mevcut ünite ve bölümlerimizde ayrıcalıklı tüm özelliklerimizi halkımızın hizmetine sunuyoruz.