Online Randevu

Hasta Hikayeleri

Merhaba, Benim adım Zehra, 28 yaşındayım. 2008 yılında mesleğim olan hemşireliği yapmak için İstanbul’a geldim 18 yaşındaydım. Bütün hayat düzenim değişti. Aile yaşantısındayken uzak bir düzene geçtim. Yemek yeme, uyku düzenim her şey değişmişti. Bu yüzden hızla kilo almaya başladım. Kilo aldıktan sonra metabolik hastalıklar ortaya çıkmaya başladı. Artık ne kadar diyet, spor yapsam da işe yaramıyordu. Bu rahatsızlıklardan biriside Hipotiroidi rahatsızlığıydı. Hipotiroidi; vücudun tamamıyla metabolizmasının tembelleşmesi. Kilo vermek için birçok şey denedim olmadı. En son 1.51 cm boy ve 104 kiloya ulaştım. 1 sene boyunca hem tüp mide ameliyatını hem de doktor araştırmalarımı yaptım.

Yumurtalık kanseri, kadınları sinsi sinsi ele geçiren en tehlikeli kanser türlerinden biri. Belirti vermiyor, iyice ilerlemeden kendisini göstermiyor, iyileşme oranları da oldukça düşük… Ancak sayısız kontrolden geçirilmesine ve iki yanlış ameliyata rağmen Neval Hanım, son bir umutla kapısını çaldığı Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ileri evdeki kanseri tamamen yendi. Üstelik nihavent makamında.

İşte, 8 Mayıs Dünya Yumurtalık Kanseri Günü öncesi umut dolu bir iyileşme öyküsü

Diz ameliyatımın başarıyla geçmesini ve sağlığıma kavuşmama destek veren başta Maltepe Üniversitesi Kurucusu Sayın Hüseyin Şimşek'e ve ameliyatımı başarıyla gerçekleştiren, sağlığıma kavuşturan Maltepe üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Ender Ugutmen ve ekibine, ayrıca 5. Kat Destek Hizmetleri çalışanlarına, yakın ilgi ve destekleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.


Şükran Sabah - Emekli Öğretmen