444 06 20 ONLINE RANDEVU
444 06 20444 06 20

Çocuk Cerrahisi Nedir?

<p>Yrd. Doç. Dr. David T. Thomas, hastanemizde yenidoğan bir bebekte kapalı yöntem (laparoskopi) ile ameliyat gerçekleştirmiştir. </p>

Yrd. Doç. Dr. David T. Thomas, hastanemizde yenidoğan bir bebekte kapalı yöntem (laparoskopi) ile ameliyat gerçekleştirmiştir. 

T.C. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. David T. Thomas, hastanemizde yenidoğan bir bebekte kapalı yöntem (laparoskopi) ile ameliyat gerçekleştirmiştir. 

Geçtiğimiz hafta, kasıkta şişlik nedeniyle hastanemize başvuran ve kasık fıtığı ile inmemiş testis (non-palpabl) tanısı alan 29 günlük ve 4 kg ağırlığındaki bebeğe, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. David T. Thomas ve ekibi tarafından laparoskopik (kapalı) yöntem ile ameliyat yapılmış ve hasta aynı gün evine taburcu edilmiştir.

Laparaskopik olarak yapılan ameliyatlardan sonra çocuklar; açık ameliyata göre daha az ağrı çekerler, daha hızlı sürede gündelik yaşama (beslenme, spor, okul vs) dönerler ve estetik olarak daha iyi sonuçlar alınır. Laparoskopik cerrahi, T.C.Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında rutin olarak tüm hastalarda uygulanmaktadır.