Ziyaret Politikası

ZİYARETÇİ POLİTİKASI

İlgili Anabilim Dalları’nın kendi oluşturduğu özel ziyaret politikaları olabilir; buna uyulması zorunludur.
Hasta ziyareti bir defada 2 kişi ile sınırlı olup, bu hastanın sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.
Hasta ziyaretleri her gün saat 14:00-15:00 ve 18:00-19:00 arasında yapılabilir.
Hastaya dışarıdan yiyecek, içecek getirilmesi kesinlikle yasaktır.
Hasta ziyaretine 12 yaşından küçük çocukların getirilmesi yasaktır.
Hastanın sağlığı açısından ziyarete temiz giysilerle gelinmesi önemlidir.
Sağlık Kuruluşları içinde sigara içilmesi yasaktır.
Ziyarete gelirken hastaya kitap, dergi, gazete, hijyenik bakım ürünleri (kolonya, kağıt peçete, kağıt havlu, kağıt mendil.), çiçek, çocuklara zararsız oyuncaklar dışında hediye getirilmemesi önerilir.
Hastane ve Ziyaretçi Kurallarını Biliyor musunuz?
 
  
Hastanemizde size en uygun hizmeti verebilmek, tedavi ve bakımlarınızın zamanında aksamadan yapılabilmesi için hastane içinde bazı kurallara ve düzene uymanız gerekmektedir. Bu kurallara uymakta gösterdiğiniz özen için şimdiden teşekkür ederiz.
1-Hastanemizde 4207 sayılı kanun gereğince SİGARA İÇİLMEMEKTEDİR. İçenlere 69 TL para cezası uygulanmaktadır.
2-Hastanemizin bahçesinde kantin bulunmaktadır. KANTİN DAHİLİ TELEFON NO:2040/1010
3-Refakatçi gereksiniminize doktorunuz karar verecektir. Kartınızı servis sekreterlerinden temin edebilirsiniz.
4-Hastanemiz güvenliğiniz için 24 saat güvenlik kamerasıyla izlenmektedir. Güvenlik görevlilerimiz, her türlü paketi kontrol etmeye ve olabilecek olaylara karşı müdahale yetkisine sahiptir.
5-Ziyaret saatlerimiz 08.00-22.00 arasındadır. Akşam saatlerinde hastalarımızın sağlığı açısından ziyaretçi kabul edilmemektedir.10 yaşından küçük çocuklar sağlık nedeniyle ziyaretçi olarak hastanemize alınmamaktadır.Doktoru tarafından,ziyaret edilmesi sakıncalı bulunan hastalarımızın yanına ziyaretçi alınmamaktadır.
6-Hasta ziyaretlerinde; hastane enfeksiyonlarını önlemek amacı ile hastane Enfeksiyon Kontrol Komitemizin almış olduğu karar doğrultusunda hastanemize canlı ve yapay çiçek kabul edilmemektedir.
7-Hastanemizde bütün odalarda yatak başuçlarında hemşire çağrı düğmesi bulunmaktadır. İhtiyacınız anında kullanabilirsiniz.
8-Hastalarımızın sağlığı ve servis düzeni açısından gürültü yapılmaması gerekmektedir.
9-Hastanemizde saat 06.00–07.00 arası sabah kahvaltısı 11.30- 12.30 arası öğle yemeği 17.30–18.30 arası akşam yemeği verilmektedir. Hastane temizliği ve böceklenmeye karşı hastanemize dışarıdan yiyecek alınmamaktadır. Gece verilen gıdaların da bu sebepten dolayı en kısa sürede tüketilmesi gerekmektedir.
10-Uzun süreli yatan ve ihtiyacı olan hastalarımız için duşlarımız ve 24 saat sıcak suyumuz mevcuttur.
11-Hastanemizde yatışınız süresince sizin için planlanan tedavi kapsamında gerekli olan tetkikleriniz ve diğer doktorlara muayenelerinizde sizlere servis personelimiz yardımcı olacaktır.
12-Hastanemizde çöpler tıbbi ve evsel atık olarak ayrıştırılmaktadır. Sizin için hazırlanmış olan evsel atık kovaları mavi renkte poşetlidir ve üzerinde büyük yazı ile EVSEL ATIK yazmaktadır. Hastane tıbbi atık kovaları kırmızı renkte poşetlidir ve üzerinde büyük yazı ile TIBBİ ATIK yazmaktadır. Bu kovalar hastane personelinin tıbbi atıkları koyması için tasarlanmıştır.
13-Her ay düzenli olarak hasta memnuniyet anketlerimiz yapılmaktadır. Doldurmuş olduğunuz anketler titizlikle incelenmekte ve dikkate alınmaktadır. Ayrıca hastanemizin muhtelif yerlerinde sizin için dilek ve şikâyet kutularımız bulunmaktadır. Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir.
14-Hastanemizde herhangi bir problemle karşılaştığınız zaman size çözüm sunabilecek olan HASTA HAKLARI BİRİMİMİZ köşk binada hizmet vermektedir.
15-Tedavi sürecinizde öğrenmek istediğiniz bütün soruları ilgili hekiminize ve hemşirenize sorabilirsiniz. Tedavinizin tamamlandığı doktorunuzca belirlendiğinde, taburcu işlemleriniz her gün, günün her saati yapılmaktadır.