Tıpta Yenilikler; Diyabet, Kanser ve İlişkileri

6-8 Temmuz 2014 tarihleri  arasında Maltepe Üniversitesi önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığı  İstanbul’da “Marma Kongre Merkezi’nde” yapılacak bu toplantıda; diyabet, kanser ve ilişkileri alanındaki son gelişmeler;  Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Türkiye'den konusunda uzman hekim ve araştırmacılar tarafından sunulacaktır.

Amerikan Hücre Biyolojisi Derneği Uluslararası İlişkiler Komitesi ve Maltepe Üniversitesi’nin organize ettiği bu toplantıda; açılış konuşmasını 2008 yılı Nobel Ödülü alan bilim insanlarından  Prof. Dr. Martin Chalfie yapmıştır ve GFP (Green Fluorescent Protein)'nin keşfinin öyküsünü anlatmıştır. Bir diğer konuşmasında insulinin nöronlar üzerine etkileri konusundaki son çalışmalarından bahsedecektir.

Toplantı boyunca; dünyaca ünlü doktorlar ve araştırmacılar diyabet ve diyabetle farklı türdeki kanserler arasındaki ilişkiler konusunda son çalışmalarını sunacaklar, hücre biyolojisinin farklı açılarından kanser ve diyabet incelenecek, diyabetin kök hücre ile ilişkisini konu alan oturumlar yer alacaktır. Programda ayrıca tartışma oturumları, poster sunumları, firmaların son teknolojileri anlattıkları ve ürünlerini tanıttıkları bölümler, sergiler, yurt dışında eğitim ve araştırma olanakları konusunda bilgilendirme toplantıları bulunmaktadır.

Katılımcılar; Amerika Birleşik Devletleri'nden, İngiltere'den ve Türkiye’den çok önemli uzmanlarla bir araya gelerek bu alandaki son yenilikleri öğrenme ve tartışma olanağına sahip olacaklardır....Tüm duyurular için tıklayınız